کیک نت

کیک شکلاتی داغ با بستنی

کیک شکلاتی داغ با بستنی

 

مواد لازم کیک شکلاتی  :

نصف پیمانه پودر شکر

۲/۳ پیمانه آرد

۸۰ گرم کره

۲۰۰ گرم شکلات
پودر کاکائو ۳ قاشق غذاخوری

۲ تخم مرغ کامل
۲ زرده تخم مرغ
یک قاشق چایخوری

پودر قند و
شاتوت و برگ نعنا یا هر سبزی دیگر برای تزئین

طرز تهیه کیک شکلاتی  :

فر را روی ۲۰۰ درجه سانتیگراد گرم کنید . ته  ۵ تا ظرف رامکین یا هر ظرف پیرکس تکنفره را با کره یا اسپری روغن چرب و آنها را در سینی فر بچینید . شکلات رو به روش بن ماری گرم کرده و ذوب کنید و با پودر شکر را اضافه کنید خوب به هم بزنید .

من از دو نوع شکلات استفاده کردم . شکلات قهوه و شکلات شیری رو باهم مخلوط کردم و ۳ ق پر غ هم پودر کاکائو به شکلات ها اضافه کردم که مزه کاکائو غالب شود . سپس تخم مرغ ها را اضافه کنید و مخلوط کنید  .

نکته : وسط این کیک مانند موس شکلاتی است و وقتی کیک را برش دهید از میان کیک شکلات مایع بیرون میریزد .

اکنون آرد را بریزید و به هم بزنید و مایه را در ظرف رامکین بریزید . کف سینی آب بریزید . به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه در فر بگذارید تا بیرون کیک بپزد . ولی داخلش باید روان و مایع باشد .

اکنون از فر خارج کنید و ده دقیقه بیرون از فر در دمای آشپزخانه قرار دهید تا کیک خودش را بگیرد . سپس به آرامی با کارد دورش بکشید که از ظرف جدا شود و یک پیش دستی رویش برگردانده و دمر کنید و مطمئن شوید که کیک از ظرف جدا میشود ولی رامکین را برندارید و مجددا کیک را برگردانده و بگذارید کمی دیگر در همان رامکین بماند . وقتی کاملا ظرف سرد شده و با برگرداندن کیک مشکلی نیست کیک ها را یک به یک درظرف برگردانید وروی آن پودر شکر یا خاکه قند بپاشید و با شاتوت , میوه و خامه تزیین کنید        .
نکته : وسط این کیک مانند موس شکلاتی است و وقتی کیک را برش دهید از میان کیک شکلات مایع بیرون میریزد .

اگر با دمر کردن و برداشتن رامکین کیک بهم میریزد نشان میدهد که کیک کم پخته و نیاز دارد کمی دیگر هم پخته شود . پس با همان رامکین کمی حدود ۷۰ الی ۹۰ ثانیه داخل ماکروفر گرما دهید و سپس مراحل خنک کردن را تکرار کنید . ۲ – اگر کیک با برش دادن شکلات مایع نداشت مدت پخت زیاد بوده و شکلات با آرد پخته و کاملا سفت شده . کیک خوشمزه ای خواهد شد ولی شکلات مذاب ندارد !

این کیک پس از بیرون آمدن از قالب کمی نشست میکند و وسط کیک کمی فرو میرود که عادی است زیرا همین نشست کردن باعث بیورن راندن شکلات مذاب به خارج از کیک میشود .

میتوانید این مواد را از ۲۴ ساعت قبل حاضر کنید و در ظرف های مخصوص بریزید و کاور بکشید و در یخچال قرار دهید و موقع سرو کردن داخل فر بپزید . در ظروف سیلیکون یا قالب مافین هم میشود تهیه کرد . مدت زمان پخت رمز کیفیت خوب این کیک است . یکی دوبار تمرین لازم است تا بتونید کیک خوبی تهیه کنید که با کیک های شکلاتی دیگر متفاوت باشد . رویه کیک و داخل شکلات مذاب .

دسته بندی ها: کیک

دیدگاه ها