کیک نت

کیک تار عنکبوت

طرز تهیه کیک تار عنکبوت

همه ما عاشق کیک و شیرینی هستیم اما کیک هایی که طراحی های خلاقانه و بامزه دارند خیلی جذاب تر هستند. کیک های فانتزی و عروسکی را همه ی ما دوست داریم و در مهمانی ها و تولد ها استفاده می کنیم. اما برخی طراحی ها و تزیینات روی کیک ها باعث می شود که کیک ترسناک شود و آن را برای روزهای خاصی مثل جشن هالووین منحصر به فرد می کند. کیک تار عنکبوت یکی از این کیک هاست که با ظاهر خاص و دلنشینش یک کیک هالووین است. البته برای جشن های تولدی که آن را با تم های ترسناک و هیجان انگیز طراحی می کنید هم ممکن است گزینه خوبی باشد.

تهیه کیک تار عنکبوت صرفا نیاز به کمی حوصله، دقت و مقداری شکلات دارد! کافیست این دستور آشپزی را مرحله به مرحله پیش بروید و در نهایت یک کیک زیبا و جالب به عزیزانتان هدیه دهید.

موادلازم برای تهبیه کیک تار عنکبوت:

خامه ترش (یا ماست چکیده) ۱/۲پیمانه
باترمیلک ۱پیمانه
تخم مرغ درشت ۳عدد
قهوه دم کرده ۱/۲پیمانه
روغن ۳/۴ پیمانه
عصاره وانیل ۱قاشق غذاخوری
آرد سفید ۱قاشق غذا خوری
شکر به میزان لازم پیشنهاد می شود۲/۳ پیمانه
بیکینگ پودر ۱/۲قاشق چایی خوری
جوش شیرین ۱قاشق غذا خوری
نمک  ۳/۴ قاشق چایخوری
برای کرم روی کیک:  
کره ۳۴۰گرم
پودر قند ۴۵۰ گرم
پودر کاکائو ۱/۲پیمانه
نمک ۳/۴ قاشق چایی خوری
شکلات سفید ۱/۲ پیمانه
فاج ۱/۲پیمانه
برای عنکبوت:  
شکلات ذوب شده ۲قاشق غذا خوری
دراژه شکلاتی بادام زمینی ۱عدد
M&M (اسارتیز) قهوه ای ۱عدد
شکلات هالووین  برای تزیین

طرزتهیه کیک تار عنکبوت:

آرد را الک کنید. سپس با پودر شکر، نصف پیمانه پودر کاکائو، بیکینگ پودر، جوش شیرین و نمک در مخلوط کن بریزید. آن را روی درجه تند بگذارید تا مواد خوب و یک دست ترکیب شوند.

خامه ترش (جایگزین پیشنهادی: ماست ترجیحا چکیده)،باتر میلک، تخم مرغ ها، قهوه دم کرده و داغ، روغن و عصاره وانیل را در ظرف بزرگی بریزید و با همزن مخلوط کنید. برای قهوه بهتر است از قهوه موکااستفاده کنید.

مواد مرحله اول و دوم را با هم ترکیب کنید و برای دو دقیقه با همزن با سرعت متوسط بزنید. مراقب باشید به طور کامل و یک دست مخلوط شوند.

کف قالب کیک را با کاغذ روغنی و آرد و کره بپوشانید. خمیر حاصل را در قالب بریزید. برای ۵۰ دقیقه اجازه دهید در فر بپزد. خلال دندانی را در وسط کیک فرو کنید. اگر خمیر کیک به خلال دندان نچسبد و خلال تمیز خارج شود کیک آماده است. اجازه دهید تا کیک کاملا خنک شود.

در این مرحله نوعیباتر کریم را برای تزیین کیک تهیه میکنیم. در ظرفی کره بدون نمک و نصف پیمانه پودر کاکائو را با سرعت کم میکس کنید. سپس پودر قند الک شده و نمک را اضافه کنید. به آرامی فاج را بیفزایید و آنقدر هم بزنید تا به خوبی مخلوط شوند.

با قاشق اسکوپ ساز بالای کیک را بپوشانید. سپس آن را با قاشق یا لیسک روی سطح کیک پخش کنید. حال شکلات سفید ذوب شده را به وسیله ماسوره بسیار نازک به شکل مارپیچ روی سطح کیک بریزید. سپس توسط یک خلال دندان از مرکز مارپیچ تا لبه کیک خط صاف رسم کنید. این کار طرح تار عنکبوت را ایجاد میکند. آن قدر ادامه دهید تا کل سطح کیک مانند تار عنکبوتی بزرگ شود.

در این مرحله میخواهیم عنکبوت را شکل دهیم. شکلات تلخ را ذوب نمایید و به یک ماسوره منتقل کنید. به کمک ماسوره روی کاغذ روغنی پاهای عنکبوت را به شکل L ایجاد کنید. برای مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه در فریزر بگذارید تا شکلات سفت شود. برای بدن عنکبوت از یک دراژه بادام زمینی و برای سر عنکبوت از دراژه شکلاتی استفاده کنید. سپس پاهای عنکبوت را در اطراف بدنش روی کیک قرار دهید.

نکته:

خیلی از مواد نا آشنا در دستورهای غیر ایرانی به راحتی قابل جایگزینی هستند. مثلا به جای خامه ترش میتوان از ماست چکیده پر چرب استفاده کرد.  در تهیه کرم روی کیک از نوعی شیرینی به نام فاج استفاده شده. در صورتی که دسترسی به فاج آماده ندارید و قصد هم ندارید این شیرینی را مطابق دستوری که قبلا گفته شده درست کنید میتوانید مقداری شکلات ذوب شده به کرم اضافه کنید یا اصلا به جای کرم ازگاناش شکلات استفاده کنید.

کیک نت

دسته بندی ها: شکلات, شکلات و قهوه, کیک, کیک نت, نکات و ترفندهای کیک و شیرینی پزی

دیدگاه ها