کیک نت

کرم بروله شکلاتی

طرز تهیه کرم بروله شکلاتی

مواد لازم برای تهیه کرم بروله شکلاتی :

خامه ۲ پیمانه
شکر ۱/۲ پیمانه
شکلات خرد شده (تلخ یا شیرین) ۱/۲ پیمانه
عصاره وانیل ۲ قاشق چای خوری
آب داغ ۸ پیمانه
زرده تخم مرغ ۴ عدد
شکر دانه درشت برای تزئین ۶ قاشق چایخوری
نمک یک پنس

طرز تهیه کرم بروله شکلاتی :

فر را با دمای ۳۰۰ درجه فارنهایت (۱۶۳ درجه سانتی گراد) از قبل داغ کنید.

کرم را آماده کنید: خامه و نیمی از شکر (۱/۴ فنجان) و نمک را در یک قبلمه متوسط بریزید و روی شعله ی نسبتاً زیاد قرار دهید و جوش بیاورید و به آرامی هم بزنید. وقتی جوش آمد از روی شعله بردارید.

شکلات را آب کنید: شکلات خرد شده را در یک کاسه ی مناسب ماکروویو قرار دهید اما ۱ قاشق سوپخوری از آن را کنار بگذارید تا در آخر اضافه کنید. کاسه را به مدت ۲۰ ثانیه درون ماکروویو قرار دهید. هم بزنید سپس ۲۰ ثانیه دیگر در ماکروویو قرار دهید و دوباره هم بزنید. باز هم حرارت بدهید تا شکلات آب شود. حالا شکلاتی را که قبلاً کنار گذاشته اید اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود.

در یک کاسه ی بزرگ، زرده تخم مرغ ها را با باقیمانده ی شکر (۱/۴ فنجان) هم بزنید تا خوب ترکیب شوند.

تقریباً نیمی از خامه ی داغ را آرام آرام داخل تخم مرغ ها بریزید. در حین اینکار مخلوط را مدام با یک همزن هم بزنید. سپس مخلوط تخم مرغ و خامه را دوباره داخل قبلمه بریزید. در حین اینکار مخلوط را مدام با یک همزن هم بزنید.

مخلوط را به آهستگی داخل شکلات ها بریزید. در حین اینکار مخلوط را مدام با یک همزن هم بزنید سپس مخلوط را از داخل یک صافی ریز رد کنید و صاف کنید.

ظرف ها را داخل یک تابه ی کیک پزی بزرگ یا سینی فر قرار دهید. سپس مخلوط شکلاتی را با ملاقه داخل ۶ ظرف بکشید به طوری که تقریباً تا ۳/۴ آنها پر شود.

آنقدر آب داغ داخل تابه بریزید که تا نصف دیواره های ظرف ها بالا بیاید. ۲۵ تا ۳۰ دقیقه بپزید تا وسط دسر خودش را بگیرد.

ظرف ها را از داخل آب بیرون بیاورید و خشک کنید. حداقل ۲ ساعت و حداکثر ۳ روز در یخچال بگذارید.

ظرف ها را حداقل ۳۰ دقیقه قبل از سرو کردن از یخچال بیرون بیاورید. درست قبل از سرو کردن روی هر ظرف یک لایه ی نازک شکر بپاشید.

با یک مشعل آشپزی، شکر را ذوب و کاراملی کنید. قبل از سرو کردن اجازه بدهید کرم بروله حداقل ۵ دقیقه تا زمانی که رویه اش سفت شود گوشه ای بماند.

 

 

دسته بندی ها: دسر

دیدگاه ها