کیک نت

کاپ کیک مربایی

کاپ کیک مربایی

 

زمان : ۴۵ دقیقه

زمان پختن: ۲۵ دقیقه

 

کره یک و نیم فنجان
آرد یک و نیم قاشق چایخوری
بکینگ پودر ۱ قاشق چای خوری
نمک ۳/۴ فنجان
شکر ۲ عدد بزرگ
تخم مرغ یک و نیم قاشق چایخوری
عصاره ی وانیل ۱/۲ فنجان
شیر ۱ فنجان
شکر ۱/۴ فنجان
پودر کاکائو ۱/۴ فنجان
مربای توت فرنگی ۱۲ عدد
توت فرنگی به مقدار لازم

 

 

 کاپ کیک مربایی با کرم شکلاتی یکی دیگر از مجموعه دستور غذایی های مارتا استوارت می باشد که بخش آموزش آشپزیسایت آشپزی دستور پخت آن را برای شما آماده کرده است.

کافی است فقط یک بار این کاپ کیک را امتحان کنید تا در لیست خوراکی های محبوب شما قرار گیرد .

دستور تهیه ی کرم شکلاتی نیز در مراحل اصلی دستورالعمل ارائه می شود .

نکاتی در رابطه با تهیۀ این کیک :

۱-توجه داشته باشید که کره و تخم مرغ قبل از استفاده باید در دمای اتاق قرار گیرند.

۲- سه چهارم فنجان شکر برای تهیه ی خود کیک و یک فنجان دیگر برای تهیه ی کرم می باشد .

۳- مقدار مورد نیاز شیر نصف فنجان به اضافه ی دو قاشق چای خوری جهت تهیه ی کرم شکلاتی است.

  1. فر را با حرارت ۱۷۶ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود . درون قالب های کاپ کیک را با کاغذ مخصوص بپوشانید . آرد ، بکینگ پودر و ۰٫۷۵ قاشق چای خوری نمک را با هم مخلوط کنید. در یک کاسه ی بزرگ و با استفاده از هم زن برقی شکر و نصف فنجان کره را هم بزنید تا پف کند . تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه نموده و پس از هر بار اضافه کردن هم بزنید . سپس یک قاشق ژای خوری وانیل را اضافه نموده و مجددا هم بزنید . مخلوط آرد را همراه با نصف فنجان شیر یک در میان به مواد اضافه نموده و با سرعت کم هم زن با هم ترکیب کنید .
  2. خمیرآماده شده را درون قالب ها بریزید تا به مدت ۲۰ دقیقه درون فر بپزد .تا زمانی که خلال دندان تستر تمیز و بدون چسبیدن مواد به آن از کیک بیرون بیاید . قالب ها را از فر بیرون آورده و بگذارید به مدت پنج دقیقه سرد شوند و سپس کاپ کیک ها را از آن ها خارج کرده و روی توری قرار دهید تا کاملا خنک شوند .
  3. در همین حال برای تهیه ی کرمشکلاتی شکر ، پودر کاکائو و ۰٫۲۵ باقی مانده ی نمک را با هم مخلوط کنید . در یک کاسه ی بزرگ با هم زن برقی نصف دیگر فنجان کره را آنقدر هم بزنید تا پف کند. پودر کاکائو را کم کم به کره اضافه کنید و با سرعت کم هم زن با هم مخلوط نمایید . دو قاشق چای خوری شیر و نصف قاشق چای خوری عصاره ی وانیل را با هم مخلوط نموده هم بزنید و به مواد اضافه کرده به مدت ۳۰ ثانیه ی دیگر هم بزنید تا کرم پف کند و نرم و یک دست شود.
  4. با یک چاقوی تیز حفره ای به طول حدودا ۲٫۵ سانت در بالای هر کاپ کیک ایجاد و تکه های کیک را خارج کرده و نگه دارید داخل هر حفره را با یک قاشق چای خوری مربا پر کنید و تکه های کیک را مجدد روی سوراخ قرار دهید . روی کاپ کیک را با کرمشکلاتیکه آماده کرده اید بپوشانید .و با یک عدد توت فرنگی تزئین کنید

دسته بندی ها: دسر, شیرینی خشک, کیک, کیک نت

دیدگاه ها