کیک نت

چیزکیک بدون پنیر و خامه

طرز تهیه چیزکیک بدون پنیر و خامه

این چیزکیک در مدت زمان خیلی کوتاهی و سریع آماده می‌شود، بدون پنیر و خامه است و برای دوستانی که علاقه به چیزکیک پنیری ندارند بسیار مناسب است.

مواد لازم برای تهیه چیزکیک بدون پنیر و خامه :

 بیسکوئیت پتی بور  نصف بسته
 کره  ۵۰ گرم
 پودر کاسترد  ۲ قاشق غذاخوری
 شکر  ۴ قاشق غذاخوری
 شیر  ۲ پیمانه
 پودر ژله با طعم و رنگ دلخواه  ۱ بسته
 میوه (به دلخواه موز یا پرتقال و …)  به میزان لازم

طرز تهیه چیزکیک بدون پنیر و خامه :

ابتدا برای لایه بیسکوییتی یا کراستِ چیزکیک، بیسکوییت‌ها را پودر می‌کنیم بعد با کرۀ ذوب شده خوب مخلوط می‌کنیم و کف قالب ریخته و با پشت قاشق یا ته لیوان فشرده می‌کنیم بعد ۱۰ دقیقه داخل فریزر می‌گذاریم تا کره خودش را بگیرد واین لایه سفت شود.

حالا در ظرفی مناسب، شکر، پودر کاسترد رو مخلوط کرده و شیر سرد را به آن اضافه می‌کنیم. روی حرارت ملایم گاز گذاشته و مرتب هم می‌زنیم تا به قوامی شبیه فرنی برسیم، بعد حرارت را خاموش کرده و کنار می‌گذاریم تا کمی از داغی بیفتد. بهتر است درحال خنک شدن چند مرتبه آن را هم بزنید که رویه نبندد.

بعد این لایه را روی لایه بیسکوییتی ریخته و دو ساعت در یخچال می‌گذاریم تا لایه کاسترد، خودش را بگیرد. در این فاصله یک بسته ژله دلخواه (پرتقالی یا موزی برای هماهنگی با رنگ دسر، جالب‌تر هستند) را با ۱.۵ لیوان یا ۲ استکان آب جوش مخلوط کرده و روی بخار کتری قرار می‌دهیم تا کاملاً ذرات ژله در آن حل شوند، اجازه می‌دهیم کمی خنک شود

وقتی لایه کاسترد بسته شد، ابتدا تکه‌های پرتقال را چیده، سپس آرام ژله را می‌ریزیم و اجازه می‌دهیم ۱-۲ ساعت در یخچال بماند تا کاملاً دسر بسته شود و جابیفتد بعد برش زده و در ظرف مناسب سرو و تزیین می‌کنیم.

کیک_نت کیک_نت

دسته بندی ها: دسر

دیدگاه ها