کیک نت

پوند کیک گردویی با سس پرتقالی

طرز تهیه پوند کیک گردویی با سس پرتقالی

مواد لازم برای تهیه پوند کیک گردویی با سس پرتقالی :

 آرد  ۲ پیمانه
 شیر  ۳/۴ پیمانه
 کره  ۱۵۰ گرم
 شکر  ۱ پیمانه
 تخم مرغ  ۳ عدد
 وانیل  ۱ قاشق مرباخوری
 بیکینگ پودر  ۲ قاشق مرباخوری
 گردو خرد شده  ۳/۴ پیمانه

مواد لازم برای سس پرتقالی :

 آب پرتقال  ۴ قاشق غذاخوری
 پودر شکر  ۱ پیمانه
 رنده پوست پرتقال  ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه پوند کیک گردویی با سس پرتقالی :

ابتدا همه مواد را از یخچال خارج می کنیم تا به دمای محیط برسند و فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا گرم شود. همچنین آرد و بکینگ پودر را باهم مخلوط می کنیم و سه بار الک می کنیم.

در یک ظرف مناسب تخم مرغ ها + شکر و  وانیل را به مدت دو سه دقیقه با همزن برقی هم می زنیم تا کرم رنگ و کشدار شود.

در ادامه کره را اضافه و هم می زنیم. بعد شیر را اضافه و مجددا هم می زنیم تا همه مواد به خوبی باهم مخلوط شوند. حالا آرد و بکینگ پودر الک شده را در سه مرحله و به تدریج اضافه می کنیم و آرام هم می زنیم.

در انتها گردوها را اضافه و مواد را مجددا هم می زنیم تا گردوها به طور کامل داخل مایه کیک پخش شود.  اکنون مایه کیک ما آماده پخت است. برای این کار مایه کیک را داخل قالب چرب شده می ریزیم و به مدت ۴۵ دقیقه داخل فر گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد می گذاریم تا بپزد.

تا کیک پخته شود سس پرتقالی را آماده میکنیم. به این صورت که آب پرتقال پودر شکر و رنده پوست پرتقال را باهم مخلوط کنید. به همین سادگی یک سس پرتقال دارید.

بعد از پخت کیک آن را از فر بیرون می آوریم و صبر می کنیم تا خنک شود.  بعد از اینکه کیک خنک شد، سس پرتقالی آماده شده را بر روی کیک می ریزیم و روی کیک را به طور کامل با سس کاور می کنیم. در صورت تمایل می توانید با گردو و برش های پرتقال آن را تزئین کنید.

نکته :

میتوان از سس های میوه ای یا کاراملی و شکلاتی هم برای روی این کیک استفاده کنید.

کیکنت کیکنت

دسته بندی ها: کیک

دیدگاه ها