کیک نت

پای نارگیل خامه ای با کره قهوه ای

پای نارگیل خامه ای با کره قهوه ای

زمان آماده سازی : ۲۰ دقیقه

زمان پخت : ۲ ساعت

مواد لازم برای ۱۲ سرو

آرد ۱ و یک چهارم فنجان
شکر نصف ق چ
نمک نصف ق چ
کره سرد مکعبی خرد شده نصف فنجان
خامه ترش ۱ ق غ
آب سرد ۳ – ۵ ق غ

مواد لازم برای پودینگ

کره ۴ ق غ
شیر ۱ و یک چهارم فنجان
شیر نارگیل ۱ و سه چهارم فنجان
زرده تخم مرغ ۳ عدد
شکر دو سوم فنجان
نشاسته ذرت یک چهارم فنجان
نمک یک چهارم ق چ
نارگیل ۱ و یک چهارم فنجان

مواد رویه

خامه ۱ و نیم فنجان
عصاره ونیل ۱ ق چ
پودر شکر ۱ ق غ
پرک نارگیل نصف فنجان

 

طرز تهیه پای نارگیل :

آرد ، شکر و ممک را مخلوط کرده کره را با چنگال یا نوک انگشتان به خورد خمیر بدهید تا حالت ماسه ای بگیرد . خامه را اضافه کرده مخلوط نمایید سپس آب سرد را کم کم اضافه کرده مخلوط کنید تاخمیر فرم بگیرد . خمیر را چند باری ورز دهید و سپس به شکل دیسکی باز کرده و در پلاستیک پیچیده و حداقل نیم ساعت در یخچال بگذارید سرد شود . خمیر را تا ۲۴ ساعت هم میتوانید در یخچال نگهداری کنید .

فر را با دمای ۱۹۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . خمیر را روی سطحی آرد پاشی شده به اندازه دایره ای ۲۷ سانتی باز کید و روی قالب پای ۲۲ سانتی منتقل کرده  کف و دیواره های قالب را با خمیر بپوشایند و روی خمیر را کاغذ روغنی انداخته با لوبیا یا برنج رویش را سنگین کنید و به مدت ۲۰ دقیهق یا بیشتر در فر بگذارید تا کاملا صف تو طلایی شود سپس کناری بگذارید کاملا خنک شود و در این حین مواد میانی را آماده کنید .

برای تهیه پودینگ کره را روی حرات متوسط ذوب کنید و صبر کنید دوغ جدا شده از کره قهوه ای شود سپس کناری بگذراید خنک شود .

شیر و شیر نارگیل را مخلوط کرده سپس زرده تخم مرغ و شکر را اضافه کنید . نشاسته و نمک را هم اضافه کرده روی حرارت متوسط هم بزنید تا غلیظ شود و به پشت قاشق بچسبد سپس در بلندر ریخته و هم بزنید نرم و یکدشت شود . کره قهوه ای را اضافه کرده هم بزنید یکدست شود و نارگیل را هم با پودینگ مخلوط نمایید و روی پای را پر کرده و پلاستیکی مستقیم روی سطح پودینگ بکشید که رویش نبندد و کناری بگذراید به دمای محیط برسد و سپس چند ساعت در یخچال بگذارید کاملا خنک شود .

موقع سرو خامه و شکر و وانیل را مخلوط کرده هم بزنید فرم بگیرد و روی پای را با خامه پر کرده و نارگیل تست شده رویش بپاشید و در یخچال بگذارید سرد بماند .

دسته بندی ها: شیرینی خشک

دیدگاه ها