کیک نت

موس کیک شکلات قهوه

طرز تهیه موس کیک شکلات قهوه

مواد لازم برای تهیه موس کیک شکلات قهوه :

 شیر  ۱ پیمانه
 آب  ۴ قاشق غذاخوری
 شکلات تخته  ۱۵۰ گرم
 پودر قهوه  ۱ قاشق غذاخوری
 شکر  ۱/۲ پیمانه
 پودر ژلاتین  ۲ قاشق غذاخوری
 خامه  ۳۰۰ گرم
 کیک شکلاتی  به مقدار لازم

طرز تهیه موس کیک شکلات قهوه :

پودر ژلاتین را با ۴ قاشق غذاخوری آب داخل کاسه ای بریزید و روی حرارت بخار آب هم بزنید تا حل شود ، شیر را روی حرارت قرار دهید تا گرم شود سپس ژلاتین و شکر را اضافه کنید ( شیر فقط باید گرم باشد چون ژلاتین باعث بریده شدن شیر داغ میشود ) سپس این مخلوط را نصف کنید و در ۲ کاسه جداگانه بریزید.

شکلات تخته ای را خرد کنید و داخل کاسه ای بریزید و روی بخار آب قرار دهید تا ذوب شود سپس شکلات و نصف خامه را به کاسه شماره ۱ اضافه کنید ، پودر قهوه فوری و نصف دیگر خامه را نیز به کاسه شماره ۲ اضافه کنید.

کیک شکلاتی را بخرید یا آماده کنید سپس با قالب گرد یا لیوان کیک را قالب بزنید و ته لیوان سرو قرار دهید ، مقداری موس شکلاتی روی کیک بریزید و به همان اندازه موس قهوه روی موس شکلات بریزید سپس داخل یخچال قرار دهید تا بسته شود ( در صورت تمایل میتوانید مقداری شکلات را ذوب کنید و بعنوان لایه آخر روی مواد بریزید ).

نکته :

نوع ظرف و قالبی که موس ها را در ان سرو میکنید کاملا سلیقه ای میباشد ، پس از اضافه کردن ژلاتین با سرعت عمل بیشتری کار کنید چون ژلاتین بسته میشود ، در زمان اضافه کردن لایه قهوه روی لایه شکلاتی دقت کنید و به آرامی و با دقت اضافه کنید تا لایه ها مخلوط نشوند.

download.mouss  ۵c7af4b52bcb3-768

دسته بندی ها: دسر, شیرینی های بدون نیاز به فر, کیک

دیدگاه ها