کیک نت

فیلینگ، آیسینگ و فراستینگ کیک

همه چیز درباره اصطلاح فیلینگ، فراستینگ و آیسینگ در کیک و شیرینی پزی 

فراستینگ ، آیسینگ، فیلینگ و گلِیز (لعاب ، سس براق) معمولاً همه یک ترکیب نرم و شیرین بر پایه شکر هستند که برای روکش کردن ، پُر کردن ، بهبود ظاهر و بافت کیک و شیرینی هنگام تزئین کیک و شیرینی استفاده میشوند.

فیلینگ قبل از انجام فراستینگ و گلِیز انجام می شود و پر کننده کیک و شیرینی میباشد.

فراستینگ به مخلوطی گفته می شود که برای پوشش و تزیین کیک ها استفاده می شود.

 

تفاوت فراستینگ با آیسینگ چیست ؟

به صورت لفظی معمولاً روکشی که برای تزیین کیک استفاده می شود را هم فراستینگ و هم آیسینگ می گویند و این دو کلمه مترادف هم قرار می گیرند.

در ایالات متحده آمریکا ، معمولاً این روکش های شکری را فراستینگ می گویند.

در کشورهای دیگر ، آیسینگ اصطلاح متداول تری است؛ زیرا شکر قنادی / شکر پودر شده را به عنوان شکر آیسینگ می شناسند.

تعداد انگشت شماری از فرهنگ لغت های آشپزی اظهار دارند که فراستینگ و آیسینگ یکی هستند ؛ اما بیشتر منابع این دو را از هم متمایز می کنند

آنها فراستینگ را “نسبتاً ضخیم” و گاه “دستور العمل های نرم و لطیف” تعریف می کنند که برای پُر کردن و یا پخش شدن روی کیک  استفاده می شوند.

آیسینگ ها به طور معمول سفید در نظر گرفته می شوند ، از قوام نازک تر و رقیق تری برخوردار هستند و معمولاً روی کیک ها ریخته می شوند و به حالت چکیدن روان می شوند و پوشش های صاف و براق ایجاد می کنند.

فراستینگگلیز_کیک_نت

اگر بخواهیم فرق بین این دو را بدانیم ، معمولاً از آیسینگ برای لعاب شیرینی یا کیک استفاده می شود و قند بیشتری از فراستینگ دارد. کیک آشپزی ویلیامز-سونوما اظهار دارد :  آیسینگ به طور کلی نازک تر و براق تر است ، در حالی که هم معنی آن یعنی فراستینگ “مخلوطی غلیظ و نرم است که برای پوشاندن قسمت بیرونی کیک استفاده می شود.

به عبارت دیگر فراستینگ سفت تر است و به خوبی پایپ می شود و عموماً از خامه یا کره تشکیل شده است. آیسینگ یک لعاب نازک و بر پایه شکر است که بعد از سرد شدن ، سفت می شود. هر دوی آنها برای تزیین کیک ، دونات ، مافین و یا شیرینی استفاده می شوند.

در ایران ، واژه آیسینگ متداول تر است.

آیسینگآیسینگ

 

#فراستینگ_پنیری

#فراستینگ_پنیر_خامه ای

#انواع_فیلینگ_کیک

#کرم_مناسب_برای_فیلینگ

#فیلینگ_کیک_با_گاناش

#خامه_کشی

دسته بندی ها: انواع کرم و فیلینگ کیک و شیرینی

دیدگاه ها