کیک نت

طرز تهیه اشترودل شکلاتی آلمانی

طرز تهیه اشترودل شکلاتی آلمانی

اشترودل را میتوان با مواد مختلف درست کرد اما ما در اینجا طرز تهیه اشترودل شکلاتی آلمانی را برای شما اموزش میدهیم برای یک عصرانه هنگامی که مهمان داریم اشترودل شکلاتی آلمانی بسیار مناسب میباشد .

 

مواد لازم برای تهیه اشترودل شکلاتی آلمانی :

سفیده تخم مرغ کمی زده شده ۱ عدد

گردو پودر شده ۶۰ گرم

پودر نارگیل ۴۵ گرم

شکلات شیری خرد شده ۶۰ گرم

شیر ۲ قاشق سوپخوری

عصاره وانیل ۱/۴ قاشق چایخوری

خمیر فیلو ۶ ورق ( چهارگوشی حدود ۳۰ در ۵۰ سانتی متر)

کره ذوب شده ۶۰ گرم

نارگیل ۲۰ گرم

گردو خرد شده ۳۰ گرم

شکر ۹۰ گرم

آب ۶۰ میلی لیتر

عسل ۲ قاشق سوپخوری

 

ابتدا در یک کاسه کاسه سفیده تخم مرغ، پودرگردو، نارگیل، شکلات، شکر، شیر و وانیل را با هم مخلوط میکنیم برای تهیه این اشترودل خمیر فیلو را نیاز داریم انها را از فریز در اورده و یک دانه از ان را بر میداریم و بقیه را در کیسه فریزر میگذاریم تا خشک نشود .

خمیر را روی یک سینی فر قرار دهید و کف سینی را چرب کنید و روی خمیر را کره بمالید و دوباره یک ورق دیگر از خمیر قرار دهیدو سپس از سمت طولی از هر دو طرف، با قیچی از لبه به سوی مرکز برش های ۱۲ سانتی ایجاد کنید، برش ها ۵/۲ سانت با هم فاصله داشته باشند .

برای توی اشترودل از هر موادی میتوانید استفاده کنید مواد را داخل ان میریزیم و سپس بصورت طولی  یک انتها شروع کنید و نوارهای فیلو را به سوی مرکز با زاویه ای که روی مواد را بپوشاند تا بزنید. انتهای آنها را زیر هم قرار دهید بعد از ان روی ان را کره میمالیم .

به مدت ۲۰تا ۳۰ دقیقه در داخل فر که از قبل روشن کرده ایم میگذاریم تا کاملا طلایی شود. روی اشترودل شکر، آب و عسل را مخلوط میکنیدو  جوش می اوریم حرارت را کم کنید و به مدت ۴ دقیقه هم میزنیم  بدون اینکه درب قابلمه را بگذارید. اشترودل ها را روی صفحه فلزی روی یک سینی میگذاریم و به آرامی مخلوط شکر را روی آن بریزید و بگذارید تا خیس بخورد   . روی اشترودل را با نارگیل و گردوکه از قبل انها را در فر تست کردیم و کمی خشک شده است میزنیم .

 

دسته بندی ها: شیرینی خشک, کیک نت

دیدگاه ها