کیک نت

طرز تهیه انواع فراستینگ

طرز تهیه انواع فراستینگ

امروز به توضیح رسپی چند مدل فیلینگ جذاب کیک و شیرینی و تزئین کیک با فراستینگ پرداخته ایم.

دستور فراستینگ کاکائویی

طعم کاکائویی یکی از طعم های پر طرفدار است که هم ظاهر زیبا و هم طعم عالی به کیک و شیرینی شما می دهد. مواد لازم برای تهیه فراستینگ کاکائویی : ۱ پیمانه کره به دمای محیط رسیده، ۱ پیمانه پودر قند، ۲ قاشق چایخوری اسانس وانیل، ۳ قاشق شیر، ¾ پیمانه کاکائو است.

ابتدا پودر کاکائو و پودر شکر را با هم ترکیب کرده و الک کنید. سپس کره را به آن ها اضافه کرده و پس از افزودن شیر و اسانس وانیل آن ها را هم می زنیم تا یکدست شود. فراستینگ شکلاتی شما آماده است. می توانید با ریختن آن در قیف و ماسوره کاپ کیک ، کیک و شیرینی خود را تزیین کنید.

طرز تهیه فراستینگ وانیلی

فراستینگ وانیلی یکی دیگر از انواع طعم های پر طرفدار فراستینگ است که می توان در موارد مختلفاز آن استفاده کرد. مواد اولیه برای درست کردن فراستینگ وانیلی : ۱ پیمانه کره، ۱ قاشق چایخوری وانیل، ۳ قاشق خامه و ۳ پیمانه پودر قند نیاز دارید.

کره، پودر قند و وانیل را با همزن می زنیم و بعد خامه را به آن ها افزوده و به هم زدن ادامه می دهیم. با استفاده از لیسک مواد را داخل قیف می ریزیم و با استفاده از ماسوره کیک یا شیرینی خود را تزئین میکنیم. می توانید با ریختن ترافل رنگی روی آن، به کیک خود جلوه ی بیشتری بدهید.

فیلینگ_وانیلی

فراستینگ کاراملی

مواد اولیه برای تهیه فراستینک کاراملی : ۱۰۰ گرم شکر، ۶۰ میلی لیتر (۱/۴ پیمانه) آب، نصف پیمانه خامه، ۱ قاشق چایخوری وانیل، ۴۵۰ گرم کره، ۳ پیمانه پودر شکر و نصف قاشق چایخوری نمک لازم است.

در قابلمه ای شکر و آب را به جوش آورید و بدون هم زدن اجازه دهید شکر کهربایی شود. سپس آن را از روی حرارت برداشته و خامه و بعد وانیل را به آن اضافه کنید. کره و نمک را هم بزنید تا پف کند و پوک شود. سپس پودر شکر را کم کم افزوده و هم بزنید تا یکدست شود. مخلوط خامه و شکر را که سرد شد، آرام آرام به مواد اضافه کنید و حدود ۲ دقیقه هم بزنید تا خوب مخلوط شوند. می توانید از فراستینگ کاراملی برای لایه های کیک خود نیز استفاده کنید یا روی کیک خود را با آن بپوشانید و با تکه های شکلات یا ترافل تزیین کنید.

فیلینگ_کاراملی

طرز تهیه فراستینگ شکلاتی خامه ای

مواد لازم برای تهیه فراستینگ شکلاتی خامه ای : ۶ قاشق کره به دمای محیط رسیده، ۶ قاشق پودر کاکائو، ۳ پیمانه پودر قند، ۵ قاشق خامه و ۱ قاشق چایخوری وانیل.

برای تهیه فراستینگ شکلاتی خامه ای ابتدا پودر کاکائو و پودر قند را مخلوط کنید. دقت کنید که پودر قند قبل از مخلوط شدن خوب الک شده باشد. سپس کره را در ظرف دیگری ریخته و آنقدر بزنید تا سبک شود. بعد مخلوط پودر قند و کاکائو را به کره اضافه کنید و به همراه خامه خوب هم بزنید تا یکسدت و نرم شود. در نهایت وانیل را به مواد اضافه کنید. کرم شما آماده است. اگر غلظت کرم زیاد شد می توانید کمی دیگر خامه به آن اضافه کنید و اگر شل بود می توانید به آن پودر قند اضافه کنید تا به غلظت دلخواه برسد.

فیلینگ_شکلاتی

 

#کرم_مناسب_برای_فیلینگ_کیک

#انواع_فیلینگ_کیک

#فراستینگ_شکلاتی

#فراستینگ_کاراملی

#فراستینگ_وانیلی

 

دسته بندی ها: انواع کرم و فیلینگ کیک و شیرینی

دیدگاه ها