کیک نت

شیرینی فرانسوی مادلن

شیرینی فرانسوی مادلن

مَدلِن کیک ها یا کوکی هایی کوچک فرانسوی هستند. مشخصه ظاهری کیک های “مَدلِن” این است که در قالب هایی به شکل صدف درست میشوند.

این شیرینی که بیشتر شبیه یک نوع کیک بسیار نرم است ظاهر این کیک شبیه بادام یا صدف است و در قالب های مخصوص مادلن تهیه می شود.

مواد لازم برای تهیه شیرینی مدلن :

 کره  ۱/۲ پیمانه (۱۱۳ گرم)
 آرد  ۱ پیمانه (۱۳۰ گرم)
 بکینگ پودر  ۱/۲ قاشق چایخوری
 نمک  ۱/۴ قاشق چایخوری
 تخم مرغ ۳ عدد
 شکر  ۱/۲ پیمانه (۱۰۰ گرم)
 شکر قهوه ای  ۲ قاشق غذاخوری (۳۰ گرم)
 اسانس وانیل  ۱ قاشق چایخوری
 پوست لیمو رنده شده  ۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه شیرینی مدلن :

داخل قابلمه ای کوچیک کره را ذوب کنید و بگذارید کنار تا از حرارت بیافتد. کره ذوب شده نباید خیلی سرد بشه و باید کمی گرم باشد. داخل یه کاسه دیگر آرد، نمک و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کنید. تخم مرغ ها و شکرها (اگه شکر قهوه ای نداشتید به جای آن شکر سفید بریزید) رو با سرعت بالا هم بزنید تا مخلوط کاملا غلیظ و روشنی بدست آید.

وانیل و رنده پوست لیمو یا پوست پرتقال (اختیاری) را هم به مواد اضافه کنید و باز هم، هم بزنید. مخلوط آرد را در سه مرحله روی مخلوط تخم مرغ الک کنید و هم بزنید. این مرحله را با دقت و حساسیت انجام دهید.   حدود یک پیمانه (۲۴۰ میلی لیتر) از خمیر را بردارید و داخل کره که کمی گرم هست فولد کنید تا کره سبک تر شود و راحت تر داخل بقیه مواد مخلوط شود.

به کمک یک قاشق چوبی کره را در دو مرحله داخل خمیر کیک مخلوط کنید. بعد از اینکه کره هم کاملا با بقیه مواد مخلوط شد روی ظرف را با یک تکه سلفون بپوشانید و برای حداقل یک تا دو ساعت بذارید داخل یخچال تا خمیر استراحت کند و خنک و کمی سفت شود. میتوانید خمیر را تا سه روز هم داخل یخچال نگه دارید. فر را با حرارت ۳۷۵ درجه فارنهایت یا ۱۹۰ درجه سانتیگراد گرم کنید. حداقل یک ربع قبل از پختن مدلن ها فر را روشن کنید.

حالا باید قالب مدلن را به دقت آردپاشی کنید. مقداری کره ذوب کنید و با کمک قلم مو داخل صدف ها را چرب کنید. دقت کنید همه جای شیارهای صدف ها چرب شده باشه. داخل هرکدام از صدف ها رو مقدار کمی آرد بپاشید. حالا قالب را تکان دهید تا همه جای قالب با آرد پوشیده شود. قالب آردپاشی شده را برای ۱۰ دقیقه بذارید داخل یخچال.

داخل هر کدام از صدف ها به کمک قاشق به اندازه یک قاشق غذاخوری از خمیر سرد شده را قرار دهید. میتونید خمیر را به کمک قیف هم داخل قالب ها بریزید. مدلن ها را برای ۹ تا ۱۱ دقیقه داخل فر بپزید تا وقتی که حاشیه های مدلن ها طلایی شود و پف کنند و اگه به آرومی لمسشان کنید کاملا حالت ارتجاعی داشته باشند.

قالب را از فر خارج کنید و به آرامی روی میز کار برگردانید؛ اگه قالب درست آردپاشی شده باشد به راحتی همه مدلن ها از قالب خارج میشوند ولی اگه چسبیده بودن به کمک یه چاقو از قالب جدا کنید مدلن بهتره تازه مصرف شود ولی میتوانید تا چند روز داخل ظرف دربسته تو دمای اتاق نگه دارید و یا برای بیشتر از یک ماه فریز کنید.

مادلن_فرانسوی

 

#شیرینی_فرانسوی

#شیرینی_صدفی

#مادلن_شف_طیبه

#شیرینی_مادلن

#آموزش_طرز_تهیه_مادلن

دسته بندی ها: اسنک و میان وعده های شیرین, شیرینی خشک, شیرینی فرانسوی

دیدگاه ها