کیک نت

شیرینی دانمارکی خانگی خوشمزه

شیرینی خانگی دانمارکی

مواد لازم برای تهیه شیرینی خانگی دانمارکی :

ارد ۸۰۰ تا ۹۰۰ گرم
اب ۱ لیوان
شکر ۱ ۱۰۰ گرم
خمیر مایع فوری ۲ قاشق غذا خوری
کره ۳۰۰ گرم
تخم مرغ ۲عدد
شیر نیم پیمانه
روغن ۶۰ گرم

طرز تهیه شیرینی دانمارکی :

ابتدا تخم مرغ ها را با شکر و مواد دیگر به غیر از آرد به خوبی مخلوط می کنیم

سپس آرد را تا حدی که به دست نچسبد و خمیر سبک باشد، اضافه کنید

در این مرحله ابتدا کمی آرد روی میز کار پاشیده و سپس مطابق تصویر خمیر را روی میز کار پهن می کنیم. تا جایی که خمیر نرم و یکدستی بدست بیاید آرد میریزیم و چند دقیقه خوب ورز میدهیم تا زمانی که خمیر به دست نچسبد و کاملا صاف و یکدست شود.

نکته مهمی که در پخت شیرینی گل محمدی باید رعایت کنید این است که کره حتما بین دو لایه پلاستیک قرار دهید و بعد با وردنه صاف کنید.

حال کره ای را که بین دو پلاستیک قرار داده و صاف کرده بودیم را روی نیمه خمیری که پهن کرده بودیم قرار می دهیم و نیمه دیگر خمیر را روی آن قرار می دهیم.

در این مرحله بعد از اینکه کره به خوبی در لایه میانی خمیر قرار گرفت، باید خمیر را به مدت ۲۰ دقیقه در یحچال قرار دهیم تا استراحت کند.

بعد از اینکه خمیر ۲۰ دقیقه در یخپال ماند حال خمیر را از یحچال بیرود درآورده و با استفاده از وردنه چندین مرتبه خمیر را باز کرده و دوباره تا می کنیم و در جهت خلاف وردنه می زنیم و دوباره در یخچال قرار می دهیم. این کار را سه مرتبه تکرار می کنیم.

مواد لازم برای کرم شیرینی دانمارکی :

 

شیر ۱/۲ لیتر
وانیل ۱ قاشق غذا خوری
گلاب ۲ قاشق غذاخوری
نشاسته ذرت ۳ قاشق غذا خوری
شکر ۱۰۰ گرم

ابتدا تمام مواد را با هم مخلوط کرده و روی شعله قرار می دهیم.

تا وقت به جوش آمدن مواد باید به هم زدن ادامه دهیم تا مواد ته نگیرد.

در این مرحله وقتی مواد به جوش آمد، از زمان به جوش آمدن، یک دقیقه طول می کشد تا مواد به غلظتی مانند فرنی برسد. وقتی به این غلظت رسید شعله را خاموش می کنیم.

اکنون خمیر را از یخچال در می آوریم و خمیر را با وردنه صاف کرده به طوری که ضخامت آن یک سانتی متر باشد.
اکنون دور خمیر را با چاقو صاف کرده و خمیر را در اندازه های یکسان به صورت مربع های کوچک یا به هر شکلی که دوست دارید خمیر را فرم دهید و به شکل شیرینی دانمارکی درست کنید. سپس داخل آنها مقداری از کرم می ریزیم و می بندیم.
سینی فر را با کاغذ روغنی می چوشانیم و شیرینی دانمارکی ها را با کمی فاصله در آن می چینیم و روی شیرینی ها را پوشاده و به مدت ۵۰ تا ۶۰ دقیقه صبر میکنیم تا استراحت کند. سپس روکشی که آماده کرده بودیم را با قلمو روی شیرینی می مالیم. فر را با حرارت ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم کرده سپس شیرنی ها را به مدت ۳۰ دقیقه داخل فر می گذاریم تا پف کرده و پخته شود.

وقتی که شیرینی دانمارکی ها طلایی شدند آن ها را از فر بیرون می آوریم و وقتی کمی خنک شدند با عسل رقیق شده و یا شربت روی دانمارکی ها می مالیم تا براق تر شوند.

fo227

۱۰۵۳۱۴۶۵۰۴۸۸۹۴۴۸۱۰۶۶

دسته بندی ها: انواع خمیر و نان فانتزی, شیرینی خشک, کیک, کیک نت

دیدگاه ها