کیک نت

خاگینه رولی هویج و گردو

خاگینه رولی هویج و گردو

خاگینه با هویج و گردو یک نوع دسر خوشمزه و معروف ترکی می باشد.

مواد لازم برای خاگینه رولی هویج :

 هویج متوسط  ۳ عدد
 تخم مرغ  ۳ عدد
 پودر نشاسته ذرت  ۱ قاشق غذاخوری
 زعفران دم کرده  مقداری

مواد میانی :

 گردو خرد شده  ۴ قاشق غذاخوری
 پودر شکر  ۲ قاشق غذاخوری
 پودر دارچین  ۱ قاشق مرباخوری
 پودر گل محمدی  ۱ قاشق مرباخوری
 پودر کاکائو  ۱ قاشق مرباخوری

مواد لازم برای شربت :

 آب  نصف پیمانه
 شکر  ۱ پیمانه
 گلاب و پودر هل  ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه خاگینه رولی هویج و گردو :

ابتدا باید شربت را آماده کنیم. برای این کار در یک قابلمه میزان گفته شده آب ، شکر و گلاب و هل را می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا شکر در آب حل شود. تو این مدت زمان نباید هم بزنید. بعد از اینکه به جوش آمد حرارت را خاموش می کنیم و شربت را کنار می گذاریم تا خنک شود.

داخل ماهی تابه دو طرفه روغن می ریزیم و روی حرارت ملایم می گذاریم تا گرم شود. هویج را به صورت ریز رنده می کنیم و تخم مرغ ها را داخل کاسه می شکنیم و با چنگال هم می زنیم. سپس هویج رنده شده ، زعفران و نشاسته ذرت را اضافه می کنیم و هم می زنیم تا همگی مواد باهم مخلوط شوند.

مواد را داخل تابه گرم شده می ریزیم و با حرارت ملایم به مدت ۱۵ دقیقه صبر می کنیم تا بپزد. توجه کنید نباید سرخ شود و به محض اینکه یک طرف خاگینه پخت حرارت را خاموش می کنیم و مواد میانی را آماده کرده و روی خاگینه می ریزیم و پخشش می کنیم.

در ماهی تابه را می گذاریم و به مدت ۱۵ دقیقه صبر می کنیم. این کار باعث می شود خاگینه موقع رول کردن نشکند و راحت رول شود. سپس خاگینه را روی کاغذ روغنی میگذاریم و به آرامی همراه کاغذ روغنی رول می کنیم و نیم ساعت در همان حالت قرار می دهیم.

بعد از اینکه از دما افتاد خاگینه را از کاغذ روغنی خارج می کنیم و شربت خنک شده را روی ان می ریزیم و دوباره نیم ساعت صبر می کنیم. سپس خاگینه را به همراه شیره داخل ماهیتابه می گذاریم و گاز را روشن می کنیم تا با حرارت کم بجوشد. حدود یک ربع کافی است.

در آخر خاگینه را در اندازه های دلخواه برش می زنیم و پس از تزیین سرو می کنیم.

کیک_نت دسر_هویج_گردو

 

#خاگینه_هویج_رولی

#خاگینه_سیب_هویج

#خاگینه_رولی_مغزدار

#خاگینه_هویج_تبریز

#دسر_ترکی

دسته بندی ها: دسرهای ایرانی سنتی

دیدگاه ها