کیک نت

توپک های نارگیلی (باونتی بالز)

طرز تهیه توپک های نارگیلی (باونتی بالز)

مواد لازم برای تهیه توپک های نارگیلی :

پودر نارگیل ۲۰۰ گرم
شیر عسل ۲۵۰ میلی لیتر
اسانس وانیل چند قطره
شکلات تخته ای ۲۰۰ گرم
شکلات سفید، ترافل رنگی، پودر پسته، پودر قهوه یا کاکائو برای تزئین

طرز تهیه توپک های نارگیلی :

باونتی های کارخونه ای رو غیر از نارگیل و شکلات با موادی مثل گلوکز و صمغ و شکرهای صنعتی میسازن. اما ما تو منزل برای عامل چسبنده و منسجم کننده شکلاتمون قراره از “شیر عسلی” استفاده کنیم. شیر عسلی نوعی از شیر تغلیظ شده هست که در بازار با مارک های مختلفی موجوده که مسلماً در نوع کیفیت و ساختار اون تاثیر گذاره.

برای شروع ابتدا پودر نارگیل رو داخل یک کاسه می ریزیم و سپس شیر عسلی رو بهش اضافه می کنیم.

همونطور که اشاره کردم چون ممکنه از مارک های متفاوتی از شیر عسلی استفاده کنیم بهتره اون رو کم کم به پودر نارگیل اضافه کنیم. ما میخوایم خمیری داشته باشیم که بیشتر نارگیلی باشه و منسجم پس در حدی شیر عسلی لازم داریم که خمیریش کنه و توجه داشته باشید که بهتر اینه که میزان شیر عسلی اونقدر زیاد نیاشه که خیلی شکلاتمون بیش از حد شیرین بشه. شیر عسلی و پودر نارگیل رو خوب با هم مخلوط می کنیم و بعد چند قطره اسانس وانیل رو بهش اضافه می کنیم.

مجدداً مواد رو با هم مخلوط می کنیم تا مطمئن بشیم با هم یکدست شدن. حالا به اندازه یه گردو کوچیک از مواد بر می داریم و با فشار دستمون منسجمش میکنیم و به شکل یه توپ بهش فرم می دیم.

و به همین ترتیب تمام خمیر رو فرم میدیم و داخل یک سینی یا بشقاب بزرگ می چینیم و نهایاتاً اون ها رو برای یک ساعت داخل یخچال قرار می دیم تا توپک ها سفت بشه.

بعد از این مدت نوبت کاور کردن اون ها با شکلاته. لازمه اینجا یه نکته رو بگم و اون هم اینه که من چون کلاً شیرینی و دسرها رو خیلی شیرین دوست ندارم اینجا هم برای کاور کردن باونتی ها از شکات دارک یا تلخ استفاده کردم اما شما بنا به ذائقتون از هر درصدی از شکلات که دوست دارین استفاده کنین. یک نکته دیگه اینکه برای نتیجه بهتر از شکلات های مرغوب استفاده کنین.

شکلات ها رو تکه تکه کنین و داخل یک ظرف گود که قابلیت استفاده از مایکروفر رو داشته باشه قرار بدین،با توان بالای مایکروفر ۳۰ ثانیه ۳۰ ثانیه چک کنین تا شکلات ها به صورت نیمه مذاب در بیاد،اون از مایکروفر خارج کنین،یک قاشق غذاخوری روغن مایع داخل بریزین و خیلی سریع همش بزنین.(در صورت عدم دسترسی به مایکرفر از روش بَن ماری استفاده کنین).

حالا توپک ها رو از یخچال خارج می کنیم و یکی یکی داخل شکلات ذوب شده میندازیم و همه جای اون رو با شکلات آغشته می کنیم.

سپس با یک چنگال اون ها رو از داخل شکلات خارج کنین و چند ثانیه صبر کنین تا شکلات های اضافی ازش داخل ظرف برگرده. سپس اون ها رو روی یک سینی که روش رو با کاغذ روغنی انداختین بچینین.

به همین ترتیب همه توپک ها رو کاور می کنیم و در انتها سینی رو داخل یخچال قرار می دیم تا شکلات کاملاً خودش رو بگیره. سپس حدوداً ۵۰ گرم شکلات سفید رو همراه با یک قاشق چایخوری روغن مایع به روشی که ذکر کردم ذوب میکنم، داخل قیف میریزیم و با حرکت رفت و برگشت روی باونتی ها رو تزیین می کنیم. برای تزئین میتونین از همون شکلات قهوه ای، پودر قهوه یا کاکائو، پودر پسته و نارگیل و یا ترافل های رنگی استفاده کنید.

کارمون در اینجا تقریباً به اتمام میرسه. می تونین دوباره اون رو داخل یخچال قرار بدیم. این توپک های کوچیک همراه با صرف چای یا قهوه یک پیشنهاد هیجان انگیزه.

دسته بندی ها: شکلات

دیدگاه ها