کیک نت

بامیه ترکی

طرز تهیه بامیه ترکی (تاتلی ترکی)

مواد لازم برای تهیه بامیه ترکی :

تخم مرغ ۲ عدد
شیر ۱ پیمانه
ماست ۱ پیمانه
آرد سفید ۴ پیمانه
آرد سمولینا ۲ قاشق غذاخوری
روغن ۱/۲ پیمانه
وانیل ۱/۲ قاشق چایخوری
بیکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
آب لیمو ترش ۱ قاشق چایخوری
شربت بار ۲ پیمانه

طرز تهیه بامیه ترکی (تاتلی ترکی) :

برای تهیه بامیه ترکی ابتدا مواد داخل یخچال ، از تخم مرغ ها، شیر، ماست را ۳۰ دقیقه زودتر بیرون می آوریم و اجازه می دهیم تا با دمای محیط سازگار شوند. تخم مرغ ها را داخل ظرفی می شکنیم.

و بیکینگ پودر را به آرد و آرد سمولینا اضافه می کنیم و همراه با وانیل به مواد می افزاییم. در ادامه شیر را به همراه ماست، روغن مایع و آبلیمو  اضافه می کنیم.

سپس با همزن دستی همگی مواد را کاملا مخلوط می کنیم تا خمیر یکدست و لطیفی داشته باشیم.داخل کاسه ای را چرب می کیم و خمیر را داخل ان قرار می دهیم و روی آن را با سلفون یا پارچه ای می پوشانیم.

سپس قابلمه ای را روی حرارت کم قرار می دهیم و روغن سرخ کردنی به صورت شناور داخل آن می ریزیم و اجازه می دهیم تا به مرور زمان روغن داغ شود.

خمیر را داخل قیف می ریزیم و روغن که داغ شد به صورت حلقه ای خمیر را داخل روغن می اندازیم و اجازه می دهیم تا بامیه ها پف کنند و سرخ شوند.با میه ها را داخل روغن با قاشق بر می گردانیم تا هر دو طرف آن یکدست سرخ شود.

بعد از سرخ شدن آن ها را داخل توری فلزی قرار می دهیم تا روغن اضافه شان خارج شود. در صورتی که توری فلزی در دسترس نداشتیم می توانیم بامیه ها را روی دستمال حوله ای قرار دهیم تا روغن اضافی شان گرفته شود.

بعد داخل شربت بار سرد می گذاریم تا کاملا شربت جذب بامیه ها شود و با کفگیر بامیه ها را از داخل شربت بیرون می آوریم و کمی تکان می دهیم و در ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم.

cakenet

نکته :

شربت بار

شربت بار یکی از شربت های پر مصرف در تهیه انواع شیرینی ها می باشد که می توانیم آنرا به صورت اماده از فروشگاه ها تهیه کنیم. البته در صورتی که تمایل دارید این شربت را در منزل تهیه کنید.

ابتدا آب را داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا به جوش بیاید، زمانی که آب به جوش آمد جوهر لیمو را به قابلمه حاوی آب اضافه می کنیم، اگر جوهر لیمو در دسترس ندارید به جای آن دو قاشق غذاخوری آب لیمو بریزید. شکر را به قابلمه اضافه می کنیم و روی حرارت ملایم اجازه می دهیم تا شکر به طور کامل در آب حل شود و شربت شفاف شود. زمانی که شربت شروع به قل زدن کرد و کاملا شفاف شد گلاب و زعفران را اضافه می کنیم. (مقدار شکر و آب به یک اندازه است).

cakenet

دسته بندی ها: دسرهای ایرانی سنتی, شیرینی های بدون نیاز به فر

دیدگاه ها