کیک نت

باقلوا ترکی

باقلوا ترکی

 

در این بخش از سایت یوفکا طرز تهیه باقلوا ترکی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد

عنوان بعدی

باقلوا ، شیرینی مخصوص ترکیه است که در ایران و در بسیاری از کشورهای عربی نیز طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

این شیرینی معمولا از لایه های آرد خمیر شده و خرده های گردو و پسته تهیه می شود و با شهدی که از گلاب و زعفران درست شده، شیرین می شود که البته از عسل نیز می توان برای این کار استفاده کرد. در این مطلب یوفکا طرز تهیه باقلوا ترکیه را آموزش داده است. با ما همراه شوید تا شیوه تهیه آنرا فراگیرید.

مواد لازم

-تخم مرغ ۳عدد

-شیر۱لیوان-ماست۱لیوان

-روغن مایع۱لیوان

-بیکینگ پودر۱بسته

-آردگندم به مقدار لازم

-گردونیم کیلو

-کره ۴۰۰ گرم

-نشاسته۱کیوگرم

-پودر پسته(برای تزئین)۵۰گرم

-روغن مایع برای چرب کردن خمیر ۱٫۵ لیوان

-برای شربت باقلوا:شکر ۴ لیوان

-آب ۴٫۵لیوان

-لیموترش ۲/۱ عدد

روش تهیه :

تخم مرغ ،شیر،ماست،و روغن مایع را مخلوط کنید .آرد و بکینگ پودر را الک کرده و به مخلوط اضافه کنید .

یک خمیردرست کنید که به دست نچسبد.چند دقیقه در حرارت اتاق بگذارید ،روی آن را با دستمال مرطوب بپوشانید . از خمیر ۶۰ تکه کوچک به اندازه فندق جدا کنید . روی آن ها را نشاسته بپاشید . با کمک وردانه پهن کنید و ۱۰ خمیر را روی هم چیده ،دوباره با هم ورز دهید تا یک لای نازک در بیاید.بعد سینی را چرب کنید (با این مواد می توانید دو تا سینی به اندازه ۳۵*۳۵ سانتی مترباقلوا درست کنید)،و لایه اول را روی سینی پهن کنید .روی آن را چرب کنید .دوباره ده تا خمیر کوچک بردارید و روی انها نشاسته بپاشید .یکی یکی ورز بدهید .روی هم بچینید . یک لای بزرگ به اندازه سینی ورز دهید .روی آن را چرب کرده گردوبپاشید.این کار را تا شست تا خمیر تمام شود انجام دهید.دو تا لایهء یک بار گردو بپاشید .آخرین لایه ء خمیر را که روی سینی گذاشتید برش های یک سانتی بزنید . کره را آب کنید .ولرم که شد روی خمیر بریزید.فر را از قبل گرم کرده باقلوا را وسط فر بگذارید .تا روی آن طلایی شود ( تقریبا ۴۵ دقیقه ).

برای اماده کردن شربت باقلوا

در یک دیگ شکر و آب را بریزید و بگذارید جوش بیایدو کمی غلیظ شود .سپس به ان آب لیمو اضافه کنید. چند دقیقه بعد از روی آتش بردارید . وقتی که شربت ولرم شد روی باقلوا آرام آرام بریزید . باقلوا که از فر درآمد باید سرد شده باشد

دسته بندی ها: باقلوا

دیدگاه ها